Tenisový kemp Burgas Bulharsko 

17. - 24. 8. 2019
OBSAZENO

Věk dětí

Nejmenší děti od 4 let a v závislosti na individuální vyspělosti u nás začínají seznámením s míčem, raketou a základními pohybovými dovednostmi. Trénink je mimo jiné zaměřen na koordinaci, všestrannost a vytvoření vztahu ke sportu.

Děti od 5-ti let a začátečníci jakéhokoli věku u nás začínají minitenisem, který je založený na použití minisítě, tenisového dvorce, malých raket a měkkých míčů, které nezatěžují dětský organismus. Je to velice účinný prostředek jak seznámit děti se všemi základními tenisovými dovednostmi a technikou všech úderů, ale také taktikou hry. 
Nejdůležitějším přínosem minitenisu je fakt, že se děti naučí tenis zábavnou formou hry, mohou téměř hned začít soutěžit mezi sebou, což bývá v tomto věku největší motivační hnací motor.

Po zvládnutí těchto tenisových základů procházejí děti babytenisem, který je založený na použití středně velkých raket (v závislosti na velikosti dítěte), tenisového dvorce a změkčených míčů.

Nakonec se děti dostávají k celodvorcové hře. Trénink je zaměřený na zdokonalení techniky, ale také na taktické dovednosti. Pro hráče je připravená také kondiční příprava. Zájemce vedeme k závodnímu tenisu, účasti na soutěžích družstev a celostátních turnajích.

Vedení tréninků

Za kvalitu tréninků zodpovídají kvalifikovaní trenéři, kteří se podílí na jejich přípravě a provedení.

Základem tréninkové metody je skupinový trénink (2 - 4 hráči), který je v případě potřeby doplňován individuálními tréninky. Ačkoliv je na hodině větší počet hráčů, zakládáme si na tom, že jsou všichni skoro po celou hodinu zapojeni. Pro zájemce je možno do programu zařadit také řízené sparingy, kondiční přípravu.

Organizační pojetí

Škola má provoz rozdělený do několika sezón.

Zimní sezóna začíná v říjnu a trvá zhruba do poloviny dubna (zápis nových hráčů a vytváření rozvrhu probíhá během září). V tuto dobu děti trénují v hale.

Navazuje jarní část, do konce června, kdy se přechází na venkovní kurt a sestavuje se nový rozvrh a probíhá opět zápis nových hráčů.

Letní prázdninová část má specifický provoz, kdy probíhají individuální tréniky, příměstské tábory a soustředění.

Poslední nejkratší období je září, kdy se nahrazují hodiny z jara, které pršelo. Pro zájemce, kteří nemají co nahrazovat, je sestaven provizorní rozvrh.

Naši trenéři

Roman Mego

Narozený: 07. 11. 1991
trenér Slovenského tenisového svazu (trenérská třída A) 
hraje pravou rukou, obouručný backhand

Působení:
hráč - Tenisový klub kúpele Piešťany (Slovensko)
hráč - Tennis club San Maríno (Itálie)
trenér - Tenisový klub TSRM Uherský Brod (Česká republika)
trenér - Sportovní klub Uherský Brod (Česká republika) 

Kontakt:
+420 775 621 826

Andrea Matějíčková

Narozená: 19. 09. 1995
trenérka Českého tenisového svazu (3. trenérská třída)
hraje pravou rukou, obouručný backhand

Působení:
hráčka - LTC Hodonín (Česká republika)
trenérka - Tenisový klub TSRM Uherský Brod (Česká republika)
trenérka - Sportovní klub Uherský Brod (Česká republika)

Kontakt: 
+420 608 775 800